Gizli Topuklu Ayakkabılar İle Daha Uzun Boylu Görünmek Mümkün Mü ?

Boy uzunluğu kişinin özgüvenini etkileyen ciddi bir etkendir. Uzun boylu olmak isteyen kişiler için pek fazla seçenek yoktur (Zor ve Kesin Çözüm: Boy Uzatma Ameliyatları hariç). Ancak gelişen moda sektörü sayesinde olduğundan daha uzun görünmeye yönelik bazı püf noktaları elde edilmiştir.

Uzun boylu olma problemini ciddi anlamda sorun haline getirip özgüvensizlik problemi yaşayan kişilerin varlığını düşünürsek kendinize güvenmenizin ne kadar önemli olduğunu anlayabiliriz.

Sosyal hayatınızda boyunuzu dışarıdan fark edilmeyecek şekilde uzatmanın en pratik yöntemi gizli topuklu ayakkabılardır. Özellikle erkekler için üretilen boy uzatan ayakkabılar çok kurtarıcı bir üründür. Topuk kısmındaki hava yastığı nedeniyle hem ergonomik hem de hızlı bir çözüm olarak sıkça tercih edilmektedir.

Olduğumuzdan daha uzun boylu görünmenin püf noktalarını aşağıda sizler listeledik

  • İlk olarak yapmanız gereken vücudunuza uygun, doğru kıyafetleri seçmektir. Çünkü kıyafet seçimi boy problemini ciddi oranda fark edilebilir duruma getirmektedir. Kıyafetlerinizin renk ve desen seçimlerini önemsemelisiniz. Örneğin yatay çizgilere sahip kıyafetler sizi hem daha kilolu hem de daha kısa gösterir. Ancak dik çizgiler sizi olduğunuzdan daha uzun gösterir. Ayrıca bacak boyunuzu daha uzun göstererek de boy illüzyonuna sahip olabilirsiniz. Giyeceğiniz yüksek belli kıyafetler bu konuda kurtarıcınız olacaktır.
  • Kıyafetlerinizde kemer kullanmamaya özen gösterin. Kemer kullanırsanız vücudunuz sanki iki kısım olmuş gibi görünecek ve bu da sizin olduğunuzdan kısa görünmenize neden olacaktır.
  • Kıyafetlerinizin yapıldığı kumaş türünü de önemsemelisiniz. Kalın kumaşlı giysiler kısa görünmenize yol açar. Bu nedenle pamuklu ya da keten kumaşlardan üretilmiş olanları seçebilirsiniz.
  • Kıyafetlerinizde çok renkli olanları seçmeyin. Özellikle tek renkli olan giysileri seçmelisiniz. Tek renkli kıyafetler daha uzun boylu görünmenizi sağlayacaktır.
  • Pantolon giymeyi tercih ediyorsanız doğru pantolon seçimi daha uzun görünebilirsiniz. Dar olan pantolonlar uzun görünmenize yardımcı olabilir.
  • Kravat kullanmayı seviyor veya zorunda olduğunuz için kullanıyor olabilirsiniz. Kravat tercihinizi incelerden yana kullanın. Hem daha dinamik hem de daha uzun görünürsünüz.
  • Doğru seçilmiş ve kombinlenmiş bir aksesuar sizi zevk sahibi bir erkek olarak göstermekle kalmaz, aynı zamanda daha uzun boylu gözükmenizi de sağlar. Şapka veya atkı kullanımı dikkatleri baş ve boyun bölgesine çekerek daha uzun bir imaj çizilmesine katkıda bulunur. Pantolon ile uyumlu renkte çorap giymek de bacak boyunun daha uzun gözükmesini sağlar.
  • Boyun kısmını açıkta bırakan V yakalı olarak tanımlanan kazaklar, bluzlar gibi kıyafetler seçmelisiniz. Bunlar sizi uzun boylu gösterecektir.

Olduğunuzdan daha uzun boylu görünmek sadece doğru kıyafet seçimi ile olmaz aynı zamanda dik durmanız gerekir. Dik durabilmek için plates yapabilirsiniz. Plates ile dik durmayı öğrendiğiniz zaman 2 santimetre kadar uzamak gibi bir şansınız var. Fazla kilolu bir yapınız varsa fazla kilolardan kurtulmalısınız. Ama ideal kilonuzun altına düşmemelisiniz. Bu durumda güçsüz görünürsünüz ve doğru kıyafet seçiminde zorlanırsınız.

Tüm bu yöntemler ile beraber kullanıldığında içten topuklu erkek ayakkabılar, sizin olduğunuzdan çok uzun ve fit bir görüntüye sahip olmanızı sağlayacaktır.

Boy Uzatan Ayakkabı ve Farklı Aparatlar Kullanan Ünlüler
Türkiye Boy Ortalaması 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepetim
Dilek listesi
Son Görüntülenen
Kategoriler
Whatsapp