Boy Uzatan Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Boy uzatan ayakkabı, standart ayakkabılardan farklı olarak topuktan yükselen kısmı daha yüksek tasarlanan ve buna uygun özel kalıplar yardımıyla kesilerek hazırlanan, içerisine gizlenen extra yükseltici taban ile desteklenmiş hakiki deri malzemeden üretilmiş ayakkabılardır.

İnsanlara pozitif yönde etki edecek ürünler sunarak onların sosyal hayatta daha mutlu ve başarılı olmalarına katkı sağlamayı amaçlarken en dikkat edilmesi gereken nokta, ayakkabının içerisindeki boy uzatan gizli tabanlığın da uzun süreler ayakta durulsa bile ayak ortopedisine uyumu ve taban yumuşaklığı rahatlık ve konfor hissi vermelidir.

Ünlü ayakkabı tasarımcısı Christian Louboutin’in şu sözleri “Ayakkabılar bedeninizin dilini ve tutumunu değiştirir. Sizi fiziksel ve duygusal olarak kaldırırlar.”, “Bir ayakkabı sadece bir tasarım değil, aynı zamanda beden dilinizin, yürüyüş şeklinizin bir parçasıdır. Hareket edeceğiniz yol ayakkabılarınız tarafından belirlenir.”  ayakkabının giyimimiz kadar önemli olduğunu tercih ettiğimiz ayakkabılarımız da stilimizi yansıtan parçalardan biri olduğunu desteklemektedir. Bu sebeple Elevold olarak müşterilerimize sunduğumuz gizli topuklu ayakkabılarımızın rahatlığı kadar tasarımlarının da güncel modaya uygun olarak belirlemekteyiz.

Diğer önemli husus ise içten topuklu erkek ayakkabı tasarımların dışarıdan fark edilmeyecek ve giyildiğinde ayaktan çıkacakmış gibi bir his oluşturmayacak biçimde yapılmasıdır. Normal kesim bir ayakkabıya göre arka kısmı ve yan parçalar belirli ölçülerde yükseltilerek, içine koyulan yükseltici tabanın ayakkabının içine gömülmesi gerekmektedir. Bu ölçümleri yaparken aynı zamanda dışarıdan fark edilmemesi için çok detaylı bir analiz gerekmektedir.

Ayakkabıyı giydiğinizde anlayacaksınız ki, yükseltici taban olarak kullandığımız malzeme sadece topuk bölgesinde lokal olarak değil, yükseltici tabanlık topuktan başlayıp belirli bir ivme ile azalarak ayak ucunda sonlanan bir parça halindedir. Bu sebeple ayağın üst kemik kısmının sıkmaması ve ayakkabının kolayca giyilmesi için Elevold olarak bizim önerimiz bağcıklı veya kenarları lastikli ayakkabı tasarımlarından yanadır.

Gizli topuklu ayakkabıların ideali +7cm olmakla beraber, değerli müşterilerin tercihine bağlı olarak +5cm’den +9cm’e kadar yükseltici olarak üretilmektedir. Bu konuda bilinen en büyük yanlış, ökçe hariç bu ölçülerle yükselme yapıldığı düşüncesidir. Yükseklik ökçe ile beraber hesaplanmaktadır. Tercih aşamasında bu ölçülere dikkat edilerek sipariş verilmesi gerekmektedir.

Boy uzatan ayakkabılar ile piyasa satılan diğer boy uzatan tabanlıklar arasındaki fark da çok fazladır. Piyasadaki tabanlıkların üretiminde kullanılan malzeme yumuşak bir yapıya sahip oluğundan çabuk ezilip deforme olur. Bununla beraber tabanın standart kalıbı ayakkabının içine göre daha dar ve kısa olduğu için ayakkabının içinde oynama yapmaktadır.  Ayrıca yukarıda da belirtildiği gibi normal ayakkabıların arka ve yan kısımları kısa olduğu için piyasadan alınan yükseltici tabanlıkların kullanımına uygun değillerdir.

Boy uzatan erkek ayakkabılarında ise tabanlıklar her ayakkabı modeline ve numarasına göre farklı ölçülerde üretilerek ayakkabının içine komple yayılan bir formu vardır ve daha sert bir malzemeden üretildiği için ezilip deforme olma riski yoktur. Ayakkabıların içine extra olarak yumuşak ve ortopedik ped tabanlar koyularak ayağın direkt olarak daha sert olan yükseltici tabanlığa basması engellenir.

Erkek giyim ve ayakkabı sektöründeki gelişmeler sayesinde bulunan bu son teknoloji boy uzatan ayakkabı tasarımları, erkeklerin özgüvenini yukarı yönde etkileyerek sosyal hayatlarındaki mutluluk ve başarıyı arttırmaktadır. Bu amaçla Elevold olarak ürettiğimiz ayakkabılarımızda konforu ve şıklığı her zaman eşit değerde görmekte ve buna göre hizmet sunmaktayız.

Boy Uzatan Ayakkabı Kullanım Farkı
Elevold Marka Boy Uzatan Tabanlık Nasıl Kullanılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepetim
Dilek listesi
Son Görüntülenen
Kategoriler
Whatsapp